| PringAloe a întrebat:

Cat ar costa schimbarea unui bec la masina? e un bec care se aprinde doar atunci cand faci curba, sa ma duc la firma respectiva sau sa ma duc la un service normal?

Răspuns Câştigător
| 07gabriel07 a răspuns:

Probabil e h11 cum am zis pentru ca de obicei in coltul farului se afla proiectorul.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar ce drac de bec e ala de se aprinde la curbe? Asa ceva NU exista! Slava cerului. Reformuleaza cumva intrebarea. In plus...pe bune? Sa te duci in service ca sa schimbi un bec?

| PringAloe explică (pentru ardnaxur1961):

Iti asigur eu ca exista eu am pe un Ford C-max din 2013, cand faci curbe de un anumit grad, se aprinde un bec care e facut doar pentru asta

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru PringAloe):

Si unde e "becul" ala?

| PringAloe explică (pentru ardnaxur1961):

Sunt faruri adaptive, am fost la firma respectiva si m-a costat 100 lei bec+montaj happy

| 07gabriel07 a răspuns:

Mai mult ca sigur e becul de la proiectorul de ceata. Iar functia se numeste mirroring corner ( becul se aprinde la viraj). Becul din proiector daca nu ma insel e h11 la proiectoare. Tear costa 40 lei un bec bun ca osram sau Philips.

| 07gabriel07 a răspuns (pentru PringAloe):

Probabil e h11 cum am zis pentru ca de obicei in coltul farului se afla proiectorul.