| anonim_4396 a întrebat:

Cat consuma peugeot 406 coupe cu motorul 2.0 benzina oras/exterior?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Cam 12-13% prin oraș și pe autostradă, depinde cu ce viteză mergi, dar dacă mergi în limite normale, nu cred că sare de 7%.

| RB26DETT a răspuns:

Am si eu un volvo v40 din 97 cu motor 2.0i si consumul mediu este 8.5% in oras este cam 12-13% poate si 14% daca faci plecari de pe loc mai puternice, in afara consuma 7-8 dar poate consuma si 10 % happy daca nu stii sa tii limita de viteza happy

| CatalinOrzan a răspuns:

In primul rand depinde de cum il accelerezi si depinde de oras. In oras in jur de 10-12l, iar in afara orasului intre 8 si 10 l!