| LoGoXl a întrebat:

Cat consuma un audi a4 b8 combi 2.0 tdi quattro 170 cp an 2010?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vine specificat in manualul masinii (cel de mantenanta)

| relian a răspuns:

6.2 / 4.4 / 5.1 l/100km -urban/afara/combinat.
Dara de ce nu cauti pe netu asta? Sincer acu frate mai folositi calculatoarele sau ce aveti netu asta si pentru ceva util, nu doara Facebook, balaceala si in rest nimic.Pai sa vii sa intrebi sa astepti ca cineva sa vrea sa caute pentru tine pierzi timp balamuc, dai o cautare pe google si afli imediat.Mai puneti si invatativa sa faceti si altceva cu netu asta nu doara chat laughing
Astea ce ti-am dat is date de la fabricant, asa consuma o masina ca a ta dara in bune conditii, acu daca este o rabla, are la bord aprins bradu de craciun nu te astepta sa consume asa.Deci o masina ca aia normala, intretinuta normal asa ar trebuie sa consume.

| LoGoXl explică (pentru relian):

Nu am masina, vreau sa o iau si era o curizitate, ca am vazut ca normal e 5.7 in datele tehnice, dar unii se plang ca e 12 /100 in oras

| mgtow a răspuns (pentru LoGoXl):

A mea pe benzina din 2013 1.8 170cp in oras scoate 7.4 nu poate sa consume mai mult motorina. Se zice ca da probleme cu filtru de particule audi tdi daca mergi distante mici

| relian a răspuns (pentru LoGoXl):

Man aia care spun ca e 12 la surta nu stiu despre ce vorbsc.In primul rand trebuie sa stii ce este ala un consum, sau cum stabileste un fabricant consumul unei masini ala din datele tehnice.Masina condusa doara de sofer,deci nu pasageri,masina mergand fara aer conditionat, apoi nu mergi in trafic, adica sa mergi cativa metri te opresti, mai inaintezi cativa m si te opresti iar, nu aia e treaba ta, pai asa poti sta in trafic toata ziua si consumi rezervoare.Deci se conduce o masina fara trafic si fara incarcatura, adica fara pasageri, fara bagaje si cu aerul conditionat oprit.Eu sincer am un bmw 2014 iar fabricantu spune ca masina face 27 de mile la un galon de benzina combinat, adica mers si pe autostrada si in oras pe strazi cu semafoare.Ei eu am facut proba, asta acum de curant, de obicei merg si pe autostrada si pe strazi, dara uneori pe autostrada mergi mai incet ca si pe strazi asa de aglomerat e.Am avut si AC pornit, bine ca in timpul asta nu-i asa de cald, dara am avut nevoie de aer conditionat si am zis hai sa vad daca scoate cat spune fabricantu.Si am folosit un rezervor de benzina si ce crezi? Exact cea spus fabrica 27, nu mai stiu de mile pe un galon.Deci aia nu mint.Am avut un audi a6 an 2000 fabrica spunea 18 mile la un galon, am facut proba si exact asa a scos.Nu stiu de unde scot aia cifrele alea ce spui tu,eu cand vreau sa vad ceva fac singur probe,teste,nu ma iau dupa radio sant.Din cate vezi nici in fabricant nu mam increzut,sa mai bine spus am zis hai sa il verific si asa mi-a dat.
Acum ca tu poti nimeni un junghi de masina care din diverese motive poate consuma cat un tren aia e alta poveste laughing noi vorbim aici de o masina in bune conditii, fara lumini de craciun la bord, fara sa scoti mai stiu eu ce, fara sa adaugi mai stiu ce le trece unora prin minte, deci vorbim de o masina asa cum a fost scoasa din fabrica.
Cam asta e realitatea. Iara consumul unei masinii il faci tu simplu, rapid nu trebuie sa intrebi pe nimeni.Ca nu ai masina si vrei sa cumperi cauti datele tehnice si aia va trebuie sa fie masina.Acum ca poti nimeri o rabla ala e "norocu" tau laughing

| Dan_Danu_1997 a răspuns:

5,5afara,7mix 8,9in oras