| William a întrebat:

Cat consuma un elicopter?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de elicopter. De exemplu unul de dimensiuni foarte mici, cu 2 locuri cum este un Robinson 22 are in carte 30 de litri pe ora, Robinson 44 cel cu 5 locuri are un consum de 50 de litri pe ora, un AW 139 are un consum mediu de 75 de litri fiind unul dintre cele mai economice elicoptere din lume, are o capacitate de 15 locuri, o viteza maxima de 300 km/h si consum de doar 75 litri la ora de functionare... oricum daca nu sunt conditii meteo optime consumul creste si daca il ridici peste 1500 de metrii aceiasi poveste, explodeaza consumul!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba un pilot de elicopter de la armata.Aici nu gasesti raspunsul.

| eandopuncttk a răspuns:

Vrei sa-ti ier helecocococpter? plimbi si staff-ul TPU cu el nu?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru eandopuncttk):

Nu generalizez dar la cat de incompetenti sunt unii din staf eu i-as arunca din elicopter nu i-as plimba laughing

| eandopuncttk a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Pai de asta i-am spus tipului daca ii ia la o plimbare laughing multe "intrebari si raspunsuri nu au ce cauta pe TPU. si multi asa zisi utilizatori happy

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru eandopuncttk):

Am deschis mai demult vreo doua topicuri in care le-am spus pe fata ca sunt idioti si nu s-au obosit nici sa ma baneze... laughing

| eandopuncttk a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

laughing probabl nu au vazut. si nici raporturi nu ai avut multelaughing

| slalomprintrecretini a răspuns:

Si ce treaba are elicopterul cu Auto & Moto?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru slalomprintrecretini):

Nu mai conteaza. Mai bine bagate si tu cu noi sa ardem adminii rolling on the floor

| slalomprintrecretini a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Bine dar ce treaba au aceste raspunsuri cu elicopteru?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru slalomprintrecretini):

Ma nu are, dar vrei sa facem topic separat doar ca sa facem misto de unii administratori?

| Alion a răspuns:

Mah nu stiu la altii, dar al meu personal e ecologic, merge cu energie solara. nici nu se simte ca am elicopter laughing