| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa inmatricularea unei masini opel zafira, euro 4, cumparata a mana a doua adusa din Germania?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca imi spui motorizarea si anul fabricatiei, iti pot calcula.

| DAlexandraD a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Anul este 2002, iar la motorizare, sincer nu stiu la ce te referi...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DAlexandraD):

Adica ce motor are, in special capacitatea si carburantul. S-ar putea sa scrie pe spatele masinii ceva de genul "1.7 CDTI, 1.9 CDTI sau ceva de genul".
Masina e cumparata deja? S-au facut testele la RAR?

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

E al dracu de greu sa iti calculezi taxa. paicum vrei sa calculeze ali taxa daca u nu scrii motorizare noxe an fabricatie?

| RobyCIP a răspuns:

Poti cauta pe internet Calculator taxa auto de prima inmatriculare. Introduci datele care ti le cere din cartea masinii si iti calculeaza automat. Dar daca este euro 4 eu cred ca nu este mai mult de 200 de euro, pana in 200.