| Armin172832 a întrebat:

Cat de ok îs mașinile ford Kuga motor 2.0? Și care ar fi mai bune ford kuga sau vw tiguan?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă-s noi, sunt ok ambele. Alfel, depinde de halul in care au fost intreținute anterior

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu nimic de Kuga, de aceea iti recomand sa arunci un ochi aici: https://www.facebook.com/......748675870/
Si pe alte grupuri despre Kuga.

Despre Tiguan stiu ca e ok ca autoturism/pe asfalt, nu am observat probleme, este de calitate ok, cunosc multi proprietari multumiti. Insa eu m-am documentat pentru el in ideea de a face offroad, dar se pare ca este foarte slabut la asta, are doar sistemul 4motion de la VW, care doar ajuta cate putin, nu se compara in nici un caz cu un sistem cu blocant, cum este pe competitorii sai (Duster, ASX, Tucson). Din acest motiv am renuntat la idee, nu il voiam ca masina de familie.