| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Cat de praf sunteti la volan?Care a fost cea mai mare gafa care ati facut-o la volan?Eu n-am facut nimic iesit din comun nu am facut accidente sa mai stiu eu ce dar totusi am resuti si eu sa fac gafe una dintre ele este ca am mers cu o prietena intr-un oras in care nu prea cunosteam de fapt nu stiam sa ajungem si sunand pe cieneva am aflat ca trecusem de oras cu mult ce sa fac,ce sa fac ii zic prietenei mele ca inorc vorbind la telefon dau cu spatele sa intorc masina la 1 metru de un podlaughingdau in spate dau apoi accelerez sa plec...mai pleaca daca poti ies din masina ma uit de ce nu pleaca de pe loc si ce sa vezi masina mea statea la soare cu rotile din spate in aer rolling on the floor parca statea la plaja...Noroc cu niste baieti care ne-au ajutat bineinteles ca nu s-au pututs nu exclame "Blonda la volan"

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Hhhhmmm pai in timp ce vorbem la telefon am intrat din greseala pe contrasens pe o strada care avea scuar de despartire a sensurilor, alta data in timp ce mergeam intentionat, de data asta, pe o strada cu sens unic pe contrasens, dadeam "flashuri" sa se dea ala din fata mea care din pacate avea niste lumini mai smechere-alb/albastre- si scria "aitilop" si cu 10 sec inainte sa ajunga in paralel cu mine i-am dat un pumn in nas amicului meu care era in dreapta, iar cand au venit politistii am inceput sa strig la ei ca e pe moarte si ca i se scurge tot sangele din corp si la care politistul: va rog sa ma calmati, nu este o problema este doar o sangerare la nas etc, l-a pus pe ala sa dea capul pe spate, si m-au pus sa ies din masina, la care imi spune: va rog sa va linistiti uitati o tigara, si cica: "am rugamintea ca data viitoare sa nu mai puneti in pericol viata dvs si a celorlalti si sa chemati ambulanta". la care eu: pai ma misc mai repede ca ambulanta... la care ala: a da? AMENDA! multumesc totusi ca am ramas cu permisul big grin

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Interesant, dar te-ai dus pe marele canion din EE.UU sau era malul marii?

| IMC90 a răspuns:

Priceperea unui sofer se cunoaste in manevre. La parcare, la ocolit gropi, la depasit cand este cazul. Se mearga drept stie orice prost rolling on the floor

Cea mai mare gafa cred ca am facut-o asta iarna, cand nu vedeam nimic pe geam (din cauza faptului ca erau aburite, si motorul inca nu se incalzise ca sa bag caldura) si m-am bagat ca prostu in kuuru unuia care voia sa faca cu stanga. Nervos ca stau dupa el 1000 de ani am tras de volan dreapta fara sa ma mai asigur (oricum nu vedeam nimic) si, din spate, a trecut un papuc pe langa mine la doar cativa cm. mai avea si viteza, ma facea praf. De atunci am morcovu de fiecare data cand schimb benzile.

Da sa raman cu masina suspendat nu am reusit pana acum.
A, si normal, am intors pe linie continua, am mai trecut pe rosu cand am fortat semaforul, am mai depasit pe linie continua, am avut viteza, in timp faci multe tamenii, intentionate.

| helena9206 a răspuns:

Am palit masina rectorului de la universitate, in ziua cand am aflat ca am fost acceptate la facultate (de fericire presupun). BTW masina era simplu parcata in spatele meu, si eu cu senzori parcare am putut sa fac asta blushing Cea mai mare panarama, a fost ca am aflat ca e rectorul de la uni, abia cand eram la inspecoratul de politie, si politistii au fost dragutsi sa faca misto de mine "tendinta studentilor de a-si calca profii". Intr-un final m-am ales cu o amenda si 6 puncte de penalizare