| Denonimos a întrebat:

Câte ore de condus sunt necesare ca sa dau sala? Instructorul imi tot spune ca trebuie sa raporteze intai orele si abia dupa ma pot programa.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru categoria B sunt obligatorii 30 de ore de conducere.

| Denonimos explică (pentru Ioandelasal):

Inteleg,dar pana la examenul de sala trebuie făcute toate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denonimos):

Nu poți da sala până instructorul nu te încheie, adică îți dă dosarul cu fișa de școlarizare unde scrie clar că ați făcut toate orele. Dacă te înțelegi cu el să îți dea acum și să mai faceți ore după e treaba ta, dar normal trebuie să le fi făcut pe toate.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Denonimos):

Da, trebuie facute toate si sa ai fisa de scolarizare, aceasta se elibereaza de la scoala numai dupa terminarea acesteia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denonimos):

Au dreptate cei care au scris mai sus. Eu uitasem 0ana nu îți închide dosarul, nu poți da sala. Dar ai putea într-adevăr sa te înțelegi cu instructorul sa îți închidă dosarul și sa faci orele după.

| Lioana a răspuns:

30 de ore e minimul obligatoriu pentru scoala de soferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 de ore. Dar în România știu ca le faci o data cu învățatul pentru sala. Eu una am dat de 2 ori. Prima data făceam și legislație și ore de practica în același timp. Dar mi-a expirat anul și am dat iar. A doua oara, am dat sala și apoi am început orele de condus. În fine. oricum ar fi, 30 de ore de condus trebuie sa faci.

| Denonimos explică (pentru anonim_4396):

Am 8 ore făcute si m-am programat singur online.Ar trebui sa anulez programarea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denonimos):

De CE? pana la urma și dacă nu îți dă voie sa dai, te reprogramezi. Oricum nai nimic de pierdut. Succes!

| Toma_Emil_1968 a răspuns:

Dacă îți încheie dosarul mai devreme nu mai poți face ore de condus!