| niko23 a întrebat:

Cate tipuri de golf 5 sunt si descrieti motor, cai putere.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Https://www.auto-data.net/ro/volkswagen-golf-model-896#Golf%20V
Ai aici toate modelele

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

3 forme de caroserie: hatchback 5 usi, hatch 3 usi, hatchback 5 usi inaltat (Golf Plus).
Motorizari sunt de la 1.4 benzina pana la 2.0 diesel in variantele simple, si 1.8, 2.0 benzina turbo sau 3.2 VR6 pe versiunile sport.
Ba pardon, se pare ca au scos 1.8T din lista; s-au chinuit sa faca o versiune de Golf si mai proasta decat 3, si aproape au reusit.