| anonim_4396 a întrebat:

Cati bani primesc soferii de tir?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pe rutele interne in Romania vreo 2000-2500 de lei, soferii pe international in Romania cam 900-1300 de euro si afara depinde de tara de la 1500 pana la 4000 dar 4000 in Irlanda, America si cam atat!

4 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Plus motorina daca faci economie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

FurtunaDiesel a expus destul de exact salariile care evident ca sunt de mizerie in tara asta cu toate ca conducem pe drumuri fara indicatoare si pline de gropi...dar am cunoscut si romani care aveau 6300euro salar (am vazut fluturasul de salar).
Acuma depinde foarte mult de tara in care esti,cursele pe care le faci,kilometrii, timpul pierdut la descarcat/incarcat, daca esti singur sau in echipaj etc etc...

| XxBalonasheeXx a răspuns:

0,1 ban pe ora laughing

| raul1037 a răspuns:

1500-2000 de euro
funda?