| imihaistoian a întrebat:

Ce alegi la masina tractine pe fata sau tractiune pe spate? Care este mai buna?

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Tracțiune integrală, sau pe față.
4X4 intră la altă categorie, nu știu de ce unii pe aici o prezintă ca alternativă.

| ombladon a răspuns:

Tractiune pe FATA mai ales iarna

Răspuns utilizator avertizat
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tractiunea 4x4 e cea optima, dar e pentru cei care nu au probleme cu banii. Daca e sa aleg intre cele doua, aleg indubitabil tractiunea pe fata. Fata e mai usor de controlat.greutatea motorului iti ofera mai multa stabilitate si aderenta la sol.Masinile cu tractare pe spate au alta motivatie decat siguranta soferilor amatori.Au protectii speciale, dar pentru amatori sunt greu de controlat in viraje sau drum umed.In caz de accident il,, impacheteaza,, pe sofer intre obstacol si motor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe fata, doar nu pe spate, ca imi fuge c*ru iarna pe ghiata de numa laughing ma imboarda po latura

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Amandoua, reprezinta imbinarea ideala.

| Bybanu a răspuns:

Tractiune pe spate...

sau 4x4

| losseru a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu masina daca e masina de zi cu zi ar fi mai bine pe fata si daca nu esti turbat dela laughing daca vrei drifturi si asa e buna cea pe spate daca ai ceva de drum cu gropa incearca un 4x4 sau tractiune pe fata