| manuel49964 a întrebat:

Ce credeti? In ziua de azi se poate rezolva fisa medicala la scoala de soferi daca ai pila sau daca platesti mai mult instructorului? Multi zic ca nu mai exista coruptie in tara iar eu totusi cred ca da.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai pile, nu iti trebuie programare. Atat. Consultatiile tot se fac, ca medicii nu sunt atat de prosti precum politistii examinatori, sa inchida ochii complet, pentru bani.
Exista coruptie in tara, multa. Dar in sistemul medical sunt oameni ceva mai destepti, care prin prisma meseriei si-au propus sa faca un bine oamenilor. Plus ca oricum au castiguri decente, nu ii impresioneaza 100 de lei, fata de muistii aia de politisti examinatori din Suceava.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai macar cea mai vada idee la ce pericole ii expui pe restul avand in vedere ca nu esti apt medical sa conduci? Adica la ce pericole te expui tu e irelevant, atat poti, atat faci, dar restul de pe sosea cu ce sunt vinovati?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ca sa iti si raspund, medicii sunt din ce in ce mai bine platiti, cabinetele medicale care fac fise auto au niste contracte cu statul, nu isi risca nimeni locul de munca caldut pentru o spaguta mica la fisa medicala.

| OldSoul a răspuns:

Nu mai exista coruptie in tara?
In ce tara traiesc aia de zic asta? Ca in Romania sigur nu laughing

| DovleacTurbat a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta? Oricum e ceva banal, nu e ca și cum îți vor face transplant de inimă... Te pune sa citești pe panou, sa te ridici pe vârfuri, te întreabă un psihiatru daca ai consumat/consumi droguri, un medic de la interne te întreabă dacă ai avut/ ai ceva probleme, operații, un altul îți șoptește ceva la ureche și cam asta e.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate, ca nu risca nici un medic din tara sa ramana fara licenta de medic, doar ca sa-ti de tie o adeverinta falsa.

Apoi, daca ai probleme serioase de sanatate si nu ai voie sa sofezi, este mai bine sa ramai pe veci pieton, decat sa omori oamenii ep strada.

| blackann a răspuns:

De ce ai conduce daca nu esti apt?!