| Rina_2681 a întrebat:

Ce este mai bun Mercedess sau BMW.de ce?

Răspuns Câştigător
| liviu09 a răspuns:

Bmw

24 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mercedes. De aia.

| sorin a răspuns:

Ca si motor BMW a fost si testat, nici Mercedesul nu lasa de dorit.Ambele sunt masinii de durata daca ai grija de ele si le intretii.

| jocnecurat a răspuns:

Mercedes.Bmw au multe probleme electice...

| Bacemi a răspuns:

Dintre masinile nemtesti cel mai mult imi place Mercedes.

| ByLoREDaN a răspuns:

Nu prea mult de analizatwinking e chestia de design, performanze si gusturi. Cu siguranta Mercedes e o gama potrivita oamenilor de o anumita clasa. (Un cocalar de 20 de ani intr-un un E320 arata cu siguranta penibil) iar cu un Serie 6 ii sta mai bine. La calitate suntem cam in acelasi cerc. Audi Mercedes BMW nu se poate zice ca Mercedesu e cel mai bun doar pentru ca e Mercedes. Cine lucreaza cu masini intelegewinking. Audi e superior la multe chesti. Infine! BMW e mai bun pentru cine iubeste designul si performantele sportive iar Mercedesul pentru confort si linie calsica (Mercedes). Audi le are pe amandouawinking

kratos
| kratos a răspuns:

Dintre cele 2 clar Audi.
Raspunsul il ai aici http://www.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Volkswagen Sharan ca de asta am.

| m4them4tic a răspuns:

Nu putem compara cele 2 marci de masini. Daca alegeai cate un autoturism din fiecare gama de modele si ne puneai sa analizam, probabil reuseam sa ne dam cu parerea.Insa nu suntem noi in masura sa catalogam o marca dintre cele doua ca fiind inferioara celeilalte, sunt alti oameni(profesionisti in ceea ce fac) care pot analiza.

| .::CyBeR::. a răspuns:

La performanta BMW, la eleganta Mercedes.
Dar prefer un BMW 320.

| amandina_9414 a răspuns:

Mercedes.BMW e mai rigid

| stejarandrey a răspuns:

Nu stii ce zic aia de la parazitii...
p**la are alt gust intr. un Bmw

| johny_9421 a răspuns:

Depinde ce vrei de la o masina. Daca vrei sa conduci sport, daca vrei senzatii tari... ia-ti un bmw.
Daca vrei o masina eleganta ia-ti un mercedess.

Eu sunt de parere ca mercedess-urile sunt cele mai bune masini...thinking

| 911targa a răspuns:

Depinde ce modele vrei sa compari.Prefer BMW.

| DarQueen a răspuns:

BMW. Marca mera preferata de masini.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mercedes.Mai bun in conditii de iarna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BmW girl!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mercedes au limuzine mult mai elegante decat Seria 7 de la BMW.
Insa cand conduci M6 nu se compara cu SL. Performanta M power te face sa te simti pilot de avioane. Mai ales acceleratia de la M6 care este atat de fina, si la viteze de peste 200 te crezi la volanului unui monopost de F1.
Si iubesc Mercedes Classe S, cand te urci in ea, nu prea ai ce sa reprosezi, este perfecta.
Nu poti sa faci un clasament, fiecare cu avantaje si dezavantaje. E greu sa le compari si mai ales sa le asezi in Top. Dar sa nu uitam nici de Audi; le este egala.
Eu prefer BMW.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mercedes normal. In lume sunt 2 tipurii de masini=Prima Mercedesu A doua Restul(adica celelalte)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mercedes SLK 230laughing
:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BMW, mult mai dinamice, motoare performante, tehnologii aparte (de ex fata de mercedes, HUD)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine un audi:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mercedes vs ferrari
http://www.youtube.com/watch?v=i_sW682YuBU&feature=related

MERCEDES mai ales clasa SLR preferata mea si sa nu uitam mercedes e masina cu stil nu ca rablele alea de bmw parca ar fi niste trabanturi apropo cat prinde cel mai rapid bmw ne tunat direct din fabrica? Si cati cai putere are?(ne cipat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau ziceati de audi uitati-va aici
http://www.youtube.com/watch?v=alFLiG21cks

| dragan_2131 a răspuns:

Mercedes no1 de ce?
pentru ca este masina de bossii
dar si LOGANU nu uita