| anonim_4396 a întrebat:

Ce greseli ati facut fata de pietoni cum ar fi neacordare prioritate

5 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Pietonii la fel ca steluta rasarita sunt si ei tot un fel de oameni si ar trebui sa-i respectam.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

La trecerile de pietoni REDUCI VITEZA.
Indiferent ca sunt sau nu semaforizate.
Vopseaua este reflectorizanta, asa ca nu exista scuze pentru neacordarea de prioritate.
In fiecare zi mor oameni ucisi pe trecerea de pietoni.
Cei mai putin norocosi, ajung asa:
https://adevarul.ro/......06204.html

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

@KovacsB
"un fel de oameni"?
Ar trebui sa ramai pieton mai des!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exact, cum ar fi neacordare de prioritate, se mai intampla. mai ales unde trecerile de pietoni sunt mascate de masini

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am mai raspuns la intrebarea asta.
Eu am facut pietoni multi soferi, crestinii ar spune ca este o greseala/pacat.
Eu consider ca legislatia aplicata este doar un bine pentru toata lumea.