| Wenttmann a întrebat:

Ce imi recomandati dintre Bmw seria 5 si Audi a6? Si de ce?
Amandoua cam din 2005-2007.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Depinde ceti place.Amindoua sint bune insa nu ai spus nimic concret cum sa fie fiecare sau ce au fiecare din ele.Audi daca ar fi quatro da este f buna pentru romania.BMW tractiune spate este buna pentru zone unde ploua din an in paste si nu ninge niciodata.Referitor la consum ambele consuma cam la fel, adica o sa consume ca sint masini de lux si nu se ia in calcul chestia asta daca e economa sau nu.Restul depinde cum vine loaded sau nu.Acum daca cumperi masina folosita normal una o sa aiba ceva alta altceva si no sa fii niciodata multumit.Nu ai spus ce motor are fiecare sa stii citi CP are fiecare si asa mai departe. Daca masinile sint in stare buna atunci eu as alege BMW.Momentan am un Audi A6 dar din ce vad BMW este mai finuta, nu stiu asa mi se pare la exterior.Sincer eu mi-as lua Mecedes daca ar fi.Deci masinile astea sint considerate luxury car si sint pentru cei carora le place sa conduca in siguranta, comod si asa mai departe.BMW-ul daca are motor mare o sa iasa ceva ulei pe la capacele de la chiuloasa, in general asa spun unia desi eu nu-i cred.Aia n-ar fi problema ca pui o garnitura noua si aia e.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Audi. E o masina practica, un premium care are la baza tehnologia folosita si pe low-cost, deci nu te rupe cu intretinerea (dar nici ieftina nu e).
BMW nu il recomand pentru ca e o masina mai mult de ochii lumii. Pe curbe nu, pe zapada nu, pe ud nu, consum mare... Drumuri drepte nu prea avem in Romania. Daca stateam in desert mai intelegeam.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Seria 5 de la BMW e peste A6 de la Audi. BMW in general este peste Audi la capitolul fiabilitate si motoare.

| Florian20405 a răspuns:

Audi a6.
Pai de ce?
Are tractiune fata sau integrala.
Are niste motoare beton.(putere+consum decent)
Adica eu am si bmw numai ca 750 (2010) si stiu ce masina e, e foarte buna dar un a8 e un pic mai bun ca al meu, de s8 numai vorbesc.
Nu stiu, eu tot spre audi m-as duce. Vreau sa vand bmw-u si sa-mi iau un a6 sau a7.
Bafta!

| Wenttmann explică:

Va multumesc. Cred ca o sa optez la Audi.

| Suciu1995 a răspuns:

Eu ti-aş recomanda Audi a6, pentru ca are tractiune fată, o sa te ajute foarte mult, mai ales iarna, (doar o parere am zis), O seara faină

| Wenttmann explică (pentru Suciu1995):

O sa tin cont de asta, mai astept si alte răspunsuri. Mersi si eu tot la Audi as alege.