| Encore a întrebat:

Ce imi trebuie pentru elibararea cazierului pentru examenul auto? mersi

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Dau dreptate userului Flysky. Acum nu mai exista regim normal sau regim de urgenta. Pentru eliberarea cazierului se plateste 10 ron la trezorerie sau 12. 5 ron la posta romana si cazierul se elibereaza e loc.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru eliberarea cazierului pentru examenul auto iti este necesare urmatoarele; un timbru fiscal de un ron, cerere tip si buletinul de identitate.

mlm
| mlm a răspuns:

Un timbru in valoare de 1 ron, o cerere tip care o vei completa la ghiseul eliberari caziere, iar daca doresti eliberarea in regim de urgenta platesti la finante o taxa si alaturi de timbru, cerere si cerere mai atasezi si taxa de urgenta.

| asko a răspuns:

- o cerere si un timbru fiscal
de obicei platesti o taxa daca vrei la urgenta

| flysky a răspuns:

Cazierul il poti scoate de pe internet, intra pe siteul politiei localitatii in care locuiesti, acolo gasesti un formular pe care il downloadezi, il completezi si il trimiti prin email. Vei primi un email cu data cand poti sa te duci sa-l ridici de la primarie. Iti trebuie un timbru fiscal in valoare de 1 ron si dovada(o chitanta) platii taxei de 10 ron la trezorerie.