| ruxandracollo a întrebat:

Ce inseamna cand vii cu masina din sens opus la ce se refera cand spui sens opus

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica un vehicul care vine din localitatea spre care mergi tu.Pe banda din stanga.Ti-am spus babeste. Daca ai inteles ceva.

| K0sti a răspuns:

"Cand vi" nu inseamna nimic! Cand vii...s-ar putea sa insemne ceva!

| Anonimuserr a răspuns:

Tu mergi pe şosea iar din faţa ta vin alţii pe lângă tine prin stânga.

| Eastwood a răspuns:

Mergi pe banda care nu trebuie, pe banda opusa : masinile vin cu fata spre tine iar tu mergi cu fata spre ele!

| Woosprit a răspuns:

Cand tu mergi cu masina cuminte, regulamentar pe banda care trebuie si te trezesti cu un bou care vine pe banda ta spre tine, apai boul ala merge pe sens opus.

Cand doua masinii merg pe aceeasi banda una spre alta, una din ele merge pe sens opus.

| MariusF23 a răspuns (pentru Woosprit):

Boul ala de fapt merge pe contrasens.

| Woosprit a răspuns (pentru MariusF23):

Boul ala ar trebui sa stie ca sens opus si contrasens inseamna acelasi lucru,

| MariusF23 a răspuns (pentru Woosprit):

Ia mai treci si tu pe la scoala.

| Woosprit a răspuns (pentru MariusF23):

Dobitocule,
CONTRASÉNS s. n. sens opus. (< fr. contrasens)