| TheAnonimUser a întrebat:

Ce înseamnă daca mi s-a aprins martorul portocaliu cu insemnul motor la un Opel Corsa B.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Inseamna ca nu mai treci inspectia tehnica, decit daca dai spaga, ca am auzit ca prin RO se poarta asa ceva.Deci ai probleme la masina, poate insemna o sumedenie de chestii.Dar poti scana si afla ce problema este si eventual sa o remediezi. Daca nu ai scaner atunci mergi undeva la un service care are si tio scaneaza aia, dar probabil ca iti vor lua bani pentru asta.

| Chriss95 a răspuns:

Pompa de apa. Du-te cu ea la tester si vezi sa nu fie vreo eroare, daca nu inseamna ca trebuie schimbata. Fundaa!