| spidy a întrebat:

Ce masina imi recomandati? vreau sa aiba consumul mic sa fie mica si usor de intretinut, sa fie 2004+. benzina. dar nici prea piperate la pret! astept sfaturi!

11 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Masinile ieftine, pe benzina, consuma foarte mult. Daca vrei consum mic cauta Diesel.

| Ecea a răspuns:

Spune-ne de cat dispui,sa stim ce putem recomanda.
Oricum,eu iti recomand diesel, masinile pe benzina au o durata de viata limitata.
Eu am masina din 91, are peste 200.000 KM si inca imi merge bestial motorul.Am avut si o alta masina din 98 pe benzina si a fost un dezastru.Majoritatea care au incercat pe motorina au fost foarte multumiti.

| spidy explică (pentru Ecea):

Aici iti dau dreptate...dar sunt zgomotoase si un pic mai puturoase.si s-a scumpit motorina a dracu... tatal meu a avut un cielo din 96' benzina folosit zilnic, dar acum l-a vandut. concluzie si cele pe benzina duc mult depinde cum le ingrijesti, sunt dispus sa dau 3000-4000 euro,. chestia e ca au bagat si cacatul ala de taxa de poluare.bani aiurea. poate se mai schimba ceva anul asta.

| Ecea a răspuns (pentru spidy):

Incearca un Opel Vectra C, cred ca gasesti pe la banii astia.
Sincer sa fiu mi se par cele mai accesibile masini, plus ca sunt singurele care nu se caleaza in cazul in care ti se rupe cureaua de distributie.Au motor bunicel, sunt foarte spatioase, piesele din foarte ieftine si consuma undeva la 5-6.
Eu daca as avea banii astia, asta mi-as cumpara.

| kamikaze325 a răspuns:

Incearca o skoda fabia mica practica cu 4 usi si cu motoru de 1.4 16 v consuma destul de putin si are suflu sa stii trage destul de bine!

| andreeei a răspuns:

Sfatul meu este sa-ti iei un golf 4 cu motorul de 1.6

| oana2508 a răspuns:

Opel corsa happy

| Cezarul a răspuns:

Daca vrei consumul mic si sa o ai multa vreme cauta ceva pe motorina ti-as recomanda vw/golf/passat

| xbetz a răspuns:

Audi A3

| unknownk a răspuns:

Volkswagen Polo sau Lupo.sunt mici, consum foarte mic, se gasesc usor piese.

| AlexManea95 a răspuns:

Incearca sa cauti un audi A3 sau un Golf 4. Sunt destul de multe pe siteuri de specialitate cum ar fi www.autovit.ro