| wat100 a întrebat:

Ce masina sa-mi aleg opel astra http://www.bestauto.ro/......382136.htm sau golf 5 http://www.bestauto.ro/......380505.htm ma intereseaza consumul,confort,siguranta, rezistenta masini si care piese sunt mai ieftine? Multumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Opelu e mai bengos pentru spatiul si culoarea masinii dar si golful e bun, numai ca nu-mi place varianta 5 usi si nici culoarea care o are.

| Gradinaru_Lucian_1982 a răspuns:

Eu zic ca opelul e mai ok are consum mai mic 6l in loc de 8l ca confort sunt la cam la fel ca spatiu opelul are avantaj pret piese schimb iarasi un punct pentru opel si ca siguranta testele de la Euro NCAP wv conduce cu 3 puncte la impact fromtal opel 12.2 wv 15.4 bafta

| heddy10 a răspuns:

Opel-ul ala din anunt e foarte "smecher", deci te-as sfatui sa alegi Astra.

| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Pai avand in vedere ca sunt masini nemtesti amndoua sunt destul de bune, insa dupa ce ai dori tu ti-as recomanda Golful.Este si cu cate-va calsa peste opel, are motorul mai mic, deci consuma m-ai putin, este rezistenta si piesele se gasesc usor.
Cred ca Vw e masina pe care ti-ai dori.Succes!