| sergiupet a întrebat:

Ce masini se mai conduc cu b1 unu in afara de aixam?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti conduce orice este sub 500 cmc. De exemplu Fiat 500.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Transilvania: Daca nu esti informat bine de ce dezinformezi si pe altcineva?
Se pot conduce masini cu masa intre 400 si 550kg cu o viteza mai mare de 50km/h si o cilindree a motorului mai mare de 49cmc.
Aici se incadreaza si Lastunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potrivit legii, la categoria B1, se incadreaza autovehiculul cu trei sau patru roti avand masa proprie peste 400 kilograme, dar nu mai mare de 550 kilograme si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cmc sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 kilometri pe ora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti idee de ce pret are un lastun? si unde pot face scoala?