| Levi123 a întrebat:

Ce Mercedes-benz pe benzina ma sfatuiti sa achizitionez sh, suma maxima 6000 de euro?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un a classe

| Levi123 explică (pentru suntserios):

Sunt ok asa?

| suntserios a răspuns (pentru Levi123):

Mercedesurile? Sunt. Dacă le întreții corect.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea sunt populare, trebuie sa intrebi intr-un grup de posesori, ca putini au marca aia, iar din aia putini, 80% au 2.2 diesel, cea mai pe saracie metoda.
Stiu ca motoarele 1.8 "kompressor" nu aveau probleme, le cumparau unii (tot saraci), si mergeau nonstop, merg si acum.
Ma refer la modele de prin 2002-2007.
Altceva nu prea pot sa-ti recomand, de exemplu un W212 care nu a fost taxi, e de la 15.000 euro in sus, mai ales benzinar.

| FUVDER a răspuns:

Olx (: vezi saconsume putin