| Andreyutz_Andrey_1997 a întrebat:

Ce motocicleta ar trebui sa imi cumpar? Am luat permisul categoria A1. vreau ceva intre 1000-1500 de euro.

Răspuns Câştigător
| AlexandruVl19 a răspuns:

Pai sunt multe modele de 125 cc sport cum ar fi Honda CBR 125, Aprilia RS 125, etc. Eu te sfatuiesc sa astepti pana faci 18 ani si dai pentru A2 si iti iei ceva intre 250-500 cc, pentru ca daca iei de 125 cc ai sa o vinzi greu dupa aceea ca ai sa iti doresti ceva mai mare.
Bafta in alegerea facuta!happy

5 răspunsuri:
| AlexandruVl19 a răspuns:

Poti conduce motociclete cu motoare de cel mult 125 cc.Ce fel de motociclete iti plac sport, naked, touring, etc.

| Andreyutz_Andrey_1997 explică (pentru AlexandruVl19):

As vrea ceva sport.

| Andreyutz_Andrey_1997 explică (pentru AlexandruVl19):

Am luat permisul deja

| AlexandruVl19 a răspuns (pentru Andreyutz_Andrey_1997):

Pai sunt multe modele de 125 cc sport cum ar fi Honda CBR 125, Aprilia RS 125, etc. Eu te sfatuiesc sa astepti pana faci 18 ani si dai pentru A2 si iti iei ceva intre 250-500 cc, pentru ca daca iei de 125 cc ai sa o vinzi greu dupa aceea ca ai sa iti doresti ceva mai mare.
Bafta in alegerea facuta!happy

| Ionut_Smecherasul_1993 a răspuns:

Pentru a conduce o motocicleta trebuie sa ai categoria (A)
tu ai (A1)
adica ai voie sa conduci dor scutere care sa nu depaseasca motorul de4.9 Cm3
parca asa era
succes