| KINGPDA a întrebat:

Ce parere aveti de BMW 520 d din 2007?
Vreau sa imi cumpar o masina si ma tot gandesc.

3 răspunsuri:
| Мариус a răspuns:

Vezi sa nu aiba motorul peste 2000cm3 ca o sa platesti impozitul foarte mult, asigurarea e mai scumpa.In rest e o masina buna

| Braunion a răspuns:

Depinde de sofer. Cel putin 50% (daca nu mai mult) din fiabilitatea unei masini este data de modul in care este condusa.
Cu cat o conduci mai sportiv, uzezi segmentii mai repede (o dai pe ulei), strici cutia mai rapid si distrugi ambreiajul mai repede (prin patinare). Apoi mai intervine si problema accidentelor. Cu cat o masina e mai lovita cu atat se comporta mai prost pe sosea si rezista mai putin. Depinde si unde a fost tinuta (garaj sau afara) etc.
In principiu, habar n-ai ce sa te astepti de la o masina SH.

| Pitpalacul a răspuns:

E o masina frumoasa si incapatoare in acelasi timp uimind atat prin aspect cat si prin motor. Reprezentand o masina cu nenumarare aprecieri, cred ca este masina perfect. dar cum a scris colegul nostru mai devreme, ai grija la motor. unul de 1.9 ar fi minunat. Ce imi place cel mai mult la masina asta cred ca este modul in care parcurge kilometri la drum lung. Sincer, eu nu am, dar cunosc o persoana care are si chiar am avut recent o conversatie cu ea. este foarte multumit de masina asa ca spun ca ar fi o masina ideala.