| lifeistough a întrebat:

Ce parere aveti de masinile care se pornesc si opresc din buton?

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Foarte practice, mai ales cand porti dupa tine o gramada de chei, care atarna inutil de contact. Am auzit chiar ca greutatea cheilor cu brelocurile aferente ar fi una din cauzele defectiunilor aparute la contact. Si pentru ca pornirea la buton presupune si deschiderea usii fara a actiona cheia, avantajul este dublu. Sa ne inchipuim doar situatia in care esti murdar pe maini si ai niste servetele umede in masina, dar pana sa ajungi la ele trebuie sa iti scoti mainile din buzunar. Si tocmai ai tras pantalonii aia albi pe tine...

| mgtow a răspuns:

Naspa mai ales la mine in atelier a intrat noul model FORD MONDEO si cand am intrat sa o bag in cabina sa vopsesc masina, am deschis usa si a pornit din buton lasasem cheia afara si mnoh pornise deci se fura cu usurinta masina

| jstme a răspuns:

Si daca ti se buleste butonu ce faci?laughing ramai cu ea in drum... dupa parerea mea cheia e sfanta, nu de alta dar am patit-o, nu sa bulit butonu dar am pornit masina sefului meu ca sa ma duc sa cumpar ceva, toate bune si frumoase, pana am ajuns la magazin, am oprit masina, iar cand m-am intors, manciu! masina incuiata, suna-l pe sefu sa vina cu cardul ca sa pot sa plec cu ea. Deci cheia e sfantabig grin

| lovenotsex a răspuns:

Mi se pare exagerat, pentru cei lenesi si foarte comozi.Masinile cu cutiile automate mai merge, dar cu buton nu stiu, eu cel putin nu mi se pare o mutare inteligenta.

| Sofer a răspuns:

E pentru lenesi pornirea la buton. cheia e sfanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru handicapati, ca si alea cu cutie automata. Da, trebuie sa fii handicapat sa nu fi in stare sa controlezi o masina cu cutie manuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi plac

| claudiea79 a răspuns:

Mie imi place sa merg cu metrou este mai ieftin decit o masina. ajungi mi repede unde vrei. urasc masinile toti merg cu viteza ca nebuni. ori cind poti sa mori

| Gropiţe a răspuns:

Nu stiu de astfel de masini, dar ma gandesc ca m-ar scuti de-o treaba laughing

| Jonnyk a răspuns:

Cheia poti sa o iei cu tine, dar cu butonu ce faci?
[daca ti se fura masina ]

| Bobo_6950 a răspuns:

Deci...in primul rand masinile cu buton au cartela, nu tio poate fura nimeni si in plus e ca si cum ai avea cheie deci. tot una e!