| bogdytzu a întrebat:

Ce sa aleg intre ford focus 1.8 si seat ibiza 1.9, ambele diesel si din 2001. ca fiabilitate ce ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Seat pentru ca au motor de volkswagen 1.9 care sunt printre cele mai bune motoare din europa pe 1.9 happy

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mie nu imi plac fordurile. am avut 3 pana acum si nu ma satisfac. fordurile bune sunt alea scumpe (mondeo, kuga, S-max) si nu isi merita banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de noroc.
Am vazut si VW stricate si cu probleme care iti albesc parul in 5 minute.

http://auto.9am.ro/......9-TDI.html

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Niciuna. 2 hidosenii de masini din clase mici. Un focus Break as alege daca as fi obligat.
Daca e vorba de masini noi atunci e tanda pe manda.

| raduradu2014 a răspuns:

Focus 1.8. daca e diesel ..nu prea am vazut focus 1.8 pe motorina