| deian7 a întrebat:

Ce se intimpla daca nu platesc amenda la telpark si vind masina mai este amenda pe numele meu sau nu?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Păi da, că nu poţi vinde maşina dacă nu e plătită, când o vinzi trebuie s-o scoţi de la impozit şi când ajungi la casierie o să-ţi spună că şi amenda este inclusă acolo de mult. Doar dacă ai luat amenda foarte recent nu e înregistrată încă...

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Amenda este pe numele tau! Amenda are data si ora pe ea. Tu daca vinzi masina dupa acea data si ora mentionata pe amenda inseamna ca este pe numele tau. E clar!

| deian7 explică:

Masina este pe numele meu si vreau sa o vind, am o amenda pentru. parcare, daca nu platesc amenda si vind masina mai am amenda pentru. parcare pe numele meu si trebuie sa o platesc?