| skirlex a întrebat:

Ce sfaturi imi dati din propria experienta, urmeaza sa dau orasul la examenul auto,

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai verifica oglinzile retrovizoare (adica uita-te in ele sa vezi daca ai masini in spate), e un lucru bun, pe care unii politisti il apreciaza. Nu te grabi in intersectii, in nici un caz sa nu pleci repede ca sa intri in banda ta, asteapta pana e gol. S-ar putea sa te preseze politistul, nu trebuie sa cedezi, face tocmai ca sa te streseze. Pleci cand e liber.
Grija mare si la alti neatenti, daca iti taie vreunul calea franeaza imediat, daca franeaza politistul inaintea ta esti picat, cu toate ca nu e vina ta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Casca ochii dupa semnele de circulatie si la trecerile de pietoni

| OldSoul a răspuns:

Fi calm, cat mai atent, si nu in ultimul rand, trage cat mai mult de timp, pe scurt condu cat mai incet si cat mai sigur.