| anonim_4396 a întrebat:

Ce site-uri de chestionare online pentru categoria B imi recomandati?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Soseta a răspuns:
Http://www.drpciv.ro/info-portal/signIn.do

Aici sunt toate intrebarile care vor pica la examen

poti sa spui si in ce sectiune se gasesc k eu am intrat si nu am gasit nimic

| soseta ucigasa a răspuns:

Http://www.drpciv.ro/info-portal/signIn.do
Aici sunt toate intrebarile care vor pica la examen

| Scortisoara a răspuns:

Prima data invata semnificatia indicatoarelor. Citeste apoi depasirea, oprirea, stationarea, intoarcerea, mersul inapoi, vitezele, obligatiile conducatorului... Si apuca-te sa faci intrebarile din carte, aia mov, am impresia ca e de la National. Ia o foaie de hartie, noteaza de la 1 la 100 numarul intrebarilor, unul sub altul si fa intrebarile fara sa te uiti la raspunsuri. Acolo unde nu esti totalmente sigura de raspuns pune cam ce ai crede tu ca e si inconjoara intrebarea. Dupa ce ai terminat de facut 100 de intrebari, verifica-te. Cele pe care le-ai gresit, inconjoara-le si pune alaturi raspunsul corect. Dupa asta uita-te la fiecare intrebare gresita si vezi de ce ai gresit-o. Incearca sa intelegi, uita-te peste regulament, ordonanta... Sa te uiti si la intrebarile la care aveai dubii, chiar daca ai nimerit raspunsul corect. Data viitoare sa nu mai ai dubii. happy Dupa aia continua sa faci intrebari, tot cate 100 sau mai mult de 100 sau mai putin, orienteaza-te si dupa capitole. happy Sunt unele care au mai putin de 100 de intrebari, altele cu putin mai mult decat 100. happy Pastreaza foile pe care faci intrebari si dupa ce le-ai terminat pe toate, pune pe cineva sa se uite peste acele foi, sa-ti zica numarul intrebarii inconjurate, tu te uiti in carte la ea si apoi ii zici raspunsul. O sa vezi ca din alea inconjurate o sa gresesti mult mai putine sau chiar deloc. Daca mai gresesti, inconjoara-le din nou, cu alta culoare. Sau fa un semn distinctiv in fata lor, ca sa le mai faci odata.
Fa tot ce ti-am zis eu pana acum si iti garantez ca iei sala cu 26 din 26. happy
Bafta.

| icerider a răspuns:

Http://www.drpciv.ro - sa te verifici
http://auto.receptie.ro - sa inveti