| Narcis_6455 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca un blog sa devina cunoscut? http://www.videoclipurihd4u.blogspot.com/

Răspuns Câştigător
| Zulffy a răspuns:

Sunt anumite metode:
1/Dai blog-ului tau un nume care sa fie special si punctual. In acelasi timp sa fie aparte.
2/Actualizeaza blogul tau minim odata la 12 ore. Sa nu arate ca o salata stricata.
3/De fiecare data cand scrii despre un subiect interesant exemplu: "Twilight" pune cuvinte cheie ca si: dragoste, vampir, Stephenie Meyer. In acest mod Google te va "ajuta" intr-un fel. Un tip de cuvinte generaliste care sunt cautate frecvent.
4/De Fiecare data cand creezi un nou subiect, publica-l pe Facebook si Twitter astfel o multime de alte persoane vor avea ocazia sa il viziteze des.
5/Viziteaza chiar tu diferite blog-uri despre aceleasi subiecte in care vei putea sa interactionezi cu alte persoane. In acest mod vei putea sa ii anunti de blog-ul tau.
6/Cere prietenilor tai sa anunte alte persoane de blog-ul tau. Si propune un schimb de publicitate exemplu: Tu ii spui blog-ul tau iar el site-ul pe care vrea sa il anunti.
7/Trimite adresa ta la reviste ca si "Popcorn" astfel multi cititori vor intra pe blog! In plus, este gratuit!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ţi o reclamă.

| gatablog a răspuns:

Eu scriu de ceva tgimp articole pe www.GataBlog.info despre promovarea unui blog, acolo, in fiecare joi vei gasi articole scrise despre cum sa aduci mai multi cititori pe blog

Descarca cartea gratuita si vei fi informat de fiecare data cand apare un articol nou