| Vladutz01 a întrebat:

Ce ulei este recomandat la un motor Lombardini de 9 cp 7kw, este o motocositoare NIBBI KAM4?' Funda.

7 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Recomandat de producator este 5w40 API! Salut!

| Vladutz01 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Ce inseamna ap?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Vladutz01):

API, american petroleun institut, salut!

| Vladutz01 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Doresc sa mentionez ca aceasta cositoare nu este noua, iar uleiul actual este urat..negru. Ar merge acest tip de ulei? La un motor lombardini?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Vladutz01):

Cu siguranta!

| Vladutz01 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Am gasit un user guide dar nu este modulul ca al meu motorul seamna si scria acolo ca pentru o utilizare generica la toate temperaturile se recomanda sae 10w-30, si mai scria ca intervalul de temp de functionare pentru acest motor este cuprins intre -5 si 40 C grade celsius. nu stiu ce sa aleg.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Vladutz01):

Eu ti-am raspuns in trebarii, discutii pe tema uleiului n-am timp sa fac! Eu ti-am spus ce ulei se rtecomanda acestui tip de motor in rest, sa ai sanatate! Poti sa-mi spuii care este vascozitatea acestui ulei la 100°C? Daca tot o dam cu fel si fel de cunostinte in ale uleiurilor!