| ShadowLoleris a întrebat:

Ce ziceți să-mi iau dintre Dacia LOGAN (modelul SL Prestige Plus) sau LOGAN MCV Stepway (modelul Prestige)? Aceași motorizare: TCe 90, cu aceași cutie Easy-R.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Forma caroseriei e deja o problema de gusturi și nevoile fiecaruia

| Vvistula a răspuns:

Depinde daca ai nevoie de spatiu pentru carat, in rest nu vad care ar fi marea diferenta daca au aceelasi motor si aceeasi cutie. Daca ai nevoie de spatiu mvc daca nu, cealaltă variantă.

| ShadowLoleris explică (pentru Vvistula):

Eu mi-aș lua MCV fiindcă pe acest model există Stepway, care are acel plastic, și plasticul ăla este de protecție.

| Vvistula a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Atunci daca vrej mcv, ia mcv, dupa daca nu iei asa poate o sa ti para rau.

| DeathIncarnate a răspuns:

Logan simplu, dar daca ai familia mare merge si MCV-ul.

| ShadowLoleris explică (pentru DeathIncarnate):

Să nu crezi că MCV-ul este mașina care are 7 scaune. Nu, Lodgy are 7 scaune. Logan-ul normal, sau MCV-ul nu au diferență de locuri, ți, decât de portbagaj.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Întocmai că de porbagaj vorbeam și eu dar nu am specificat.
Mie îmi place mai mult logan-ul normal, acum tu decizi.
A dispărut ediția specială cu 110CP?

| ShadowLoleris explică (pentru DeathIncarnate):

CE? Când a fost ediție limitată cu 110CP? A fost pe benzină?

| DeathIncarnate a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Parcă da, ediția de 10 ani sau cam așa ceva...

| Octavtpu a răspuns:

Cat dai pe ele?