| Andreiu68 a întrebat:

Cine ar castiga la o liniuta dintre o skoda fabia 1.4 16v hatchback din 2004 si un cielo daewoo 1.5 8v 1998?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Skoda cu motor de de 1.4 16v exista in doua variante, cu 75 cp si 101 cp.
Deci topul ar fi cam asa
1.Skoda 101CP
2. Daewoo Cielo 75 CP
3.Skoda 75CP
Dar daca e sa fim realisti, adevarul e ca si soferul conteaza.
Oricum e o comparatie destul de proasta, ca deh, e o masina veche si daca e sa o luam de pe statistici e cum am spus eu mai sus, dar daca e sa fim realisti, situatia se poate schimba, sunt totusi masini uzate iar asta afecteaza performantele.

| Crush247 a răspuns:

Skoda, in primul rand are mai multi cai putere, e fabricata sub licenta VW care din 2002 au inceput sa produca motoare mici cu multi cai putere, aerodinamica e mult mai buna iar caii se dezvorta mai rapid.

La Daewoo, ce sa spui, sincer as pune-o in categorie cu daica 1100, e veche, face mult prea mult zgomot pentru poneii aia pe care ii are, la plecare e vai de mama ei, nu se compara!