| agent003 a întrebat:

Cine imi spune ce este tractiune integrala? pentru un raspuns mai explicit dau funda!

Răspuns Câştigător
| MeRazvan a răspuns:

Tractiune integrala adica masinile cu tractiune 4x4 :d, toate rotile trag in acelasi timp...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este tractiune pe toate rotile unui autovehicul. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tractiunea integrala inseamna ca toata puterea de al motor se ditribuie la toate rotile. Ca apoi au venit diferite tehnologii ca diferential auto-blocabil sau dispozitive electronice de limitare a alunecarii si de redistribuire a puterii la rotile care mai au tractiune e alta treaba.
La Dacia - Renault - Nissan - e pur marketing. AWD-ul este pe principiu vechi!
Prima marca, care a implementat tractiunea integrala a fost AUDI!

| MariusPapoi a răspuns:

Inseamna 4x4 adica trag toate cele 4 roti!

| MariusPapoi a răspuns:

Ai 3 raspunsuri, unde e funda?