| csmin a întrebat:

Cine stie cum se conecteza niste becuri la masina?
funda pentru cel mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

De obicei tragi fire direct de la alternator dar depinde unde vrei sa le pozitionezi si ce fel de becuri sunt. Unele leduri se leaga direct la baterie sau la faza scurta si sa se aprinda simultan, si asa mai departe. Depinde ce becuri sunt si unde vrei sa le pui!

| 9gygy a răspuns:

Cam intortocheata intrebare ai pus. Daca vrei leduri sub usi de ex, le lagi la siguranta pentru plafoniera, daca vrei sa pozitii sau stop, la scoti pe cele originale si pui adaptor la cele pe care vrei sa le pui daca nu se potrivesc. Sau poate voiai sa intrebi cum se schimba... Mai bine detaliaza intrebarea.