| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum se pune folia pe geamurile masinii? intregul proces

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu cred ca te descurci daca nu ai mai facut nici o-data. Se da jos geamul, se spala, se degreseaza, se baga sub o cascada de apa este o masina speciala care scuipa apa cu o presiune constanta de 0, 38 bari, si cu ajutorul unei unelte speciale ca o gletiera decat ca foarte subtire in capat dar facuta in asa fel incat sa nu taie folia se lipeste folia pe geam sub acel jet de apa si apasand constant cu acea unealta pentru a nu se face bule de aer sau apa in interior! Dupa toate astea daca vrei ceva profesional se tine la 70 de grade intr-un cuptor special incalzit cu infrarosii ca si in cabinele de vopsit dar rar vezi sa iti finalizeze la cald foliile pe geamuri in Romania!

1 răspuns: