| ciorix a întrebat:

Cre masina prinde cel mai mult la ora?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Trabantul, in cadere libera.

| leluc a răspuns:

Bugatti Veyron 408, 47 km/h

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

James May's Bugatti Veyron Top Speed Test - Top Gear - BBC autos
http://www.youtube.com/watch?v=LO0PgyPWE3o

| galileo a răspuns:

Bugatti si Ferrari :d.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Pai, depinde, sunt masini care ating 100km in 3 secunde.

| amstaff a răspuns:

Nu e bugatti.am vazut la o emisiune pe discovery ca era una suedeza! depaseste lejer un bugatti si are si un design mai placut.am sa vad cum se chema k numai stiu. V-AM SPUS SA VA LAMURESC CA BUGATTI VEYRON NU E CEA MAI RAPIDA MASINA! MAI DOCUMENTATI-VA!

| Beeline a răspuns:

Eu am un Caterpillar 777F, si afirm ca prinde pe departe cei mai multi tantari pe ora, in radiator.
Nu-i sigur ca am inteles bine intrebarea ta...

| onur a răspuns:

Este noua masina nemteasca este vb de BMW M1 dar este inca un concept si din pacate se zice ca asa va ramene "concept":((http://www.youtube.com/watch?v=-xJ3SGX4WwQ...a fost testata si atinge lejer 420 km /h.

| silver a răspuns:

Exista un dragster numit Fire King care a prins 567, 9 km/h. Si mai exista si un fel de tanc al armate britanice numit Thrust SSC, echipat cu 2 propulsoare Rolls Royce, care a prins 1228 km/h, fiind cel mai rapid vehicul pe uscat! thumbs up