| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce intineresc plasticul din faruri la masina? Vreau o metoda care pot sa o fac acasa fara polishare.Dau funda happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Metodele facute acasa nu tin mult in comparatie cu cele de la un atelier

| OldSoul a răspuns:

Cu pasta de dinti, am testat si functioneaza, sau am mai auzit ca si cu coca-cola dar sincer sa iti spun inca nu am incercat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista alte metode in afara de folosirea unor particule abrazive inclusa pasta de dinti.

| HalloweenSamy a răspuns:

Poate nu o sa ma crezi dar merge cu pasta de dinti dar nu din aceea cu particule, alba simpla. Incearca si farurile tate o sa para noi noute. Stiu ca pare ciudat

| Batmaaan a răspuns:

Smirghel cu granulatie de 2000 si 3000, apa multa, si lac de protectie la sfarsit. Iasa ca noi, garantat. Am folosit metoda asta la mai multe modele, majoritatea fiind matuite foarte rau. Poti cauta pe net rezultate, te vei convinge singura.