| Myhay94 a întrebat:

Cu ce sa lipesc un tub de plastic prin care trece apa si sa reziste si la presiune? dau finda...

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu te juca cu lipituri, te vei alege cu o inundatie de toata frumusetea. Deduc ca nu te pricepi la instalatii, cheama mai bine un instalator sa vada ce-i de facut, vei iesi mult mai ieftin decat cu o inundatie.

| Myhay94 explică (pentru regis):

Cica nu ma pricep, citeste mai bine inainte sa raspunzi ce inundatie in masina ma, esti la auto moto laughing)

| regis a răspuns (pentru Myhay94):

Fara suparare, tu esti cel care nu a precizat ca e vorba de o masina (nici macar cand a insistat ombladon) si vad ca nu sunt singurul care a presupus ca ar fi vorba de o instalatie domestica, te-au mai trimis si altii la un depozit de materiale de constructii.
Chiar fiind vorba de masina, sfatul e asemanator. Nu te juca cu lipiciul, un tub de plastic nu costa o avere si orice magazin de piese auto ti-l aduce de azi pe maine. Asta daca nu il gasesti la dezmembrari.

| ombladon a răspuns:

Spune mai exact ce vrei sa faci, eventual pune o poza.

| Myhay94 explică (pentru ombladon):

Am un tub si trebuie sa il lipesc de altul ca s-a rupt...a

| ombladon a răspuns (pentru Myhay94):

Asta am inteles, dar de la ce este, ce presiune...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Incearca sa le sudezi cumva, topind un adaos de plastic pe ste capetele unite, sau cauta o teava putin mai groasa, in care sa intre perfect cea pe care o ai tu, ideal ar fi sa intre presat, ca sa le incalzesti capetele putin inainte, si le indesi in teava mai groasa cu rol de mufa.
Daca e teava de plastic pentru apa, cauta la depozit de pateriale de constructii, ai sa gasesti mufe speciale pentru ele, care nu mai trebuie bagate la cald, si au filet pe cealalta parte.

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Poti sa lipesti cu picatura sau cu codez.

| Myhay94 explică:

Am un tub si trebuie sa il lipesc de altul ca s-a rupt...