| RaVuL a întrebat:

Cum aflu ce tip de faruri am la masina... vreau sa iau niste faruri pentru un audi a4 din 97 da cand scriu faruri audi a4 acolo da si b5 b7 b8...De unde aflu si eu ce tip sunt?

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Salut, tu ai B5 (http://ro.wikipedia.org/wiki/Audi_A4) iar ca sa fi sigur ca farurile sunt 100% compatibile cu ce ai tu, cauta codul de producator pe cele de pe masina, care arata cam asa: xyx xxx xxx unde x=cifra si y=litera, fiind sanse sa mai contina 1 sau 2 litere la final.