| ILŞMM a întrebat:

Cum ar trebui sa fie o prietenie adevarata?

Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

O prietenie, nu inseamna numai sa radeti impreuna si sa aveti lucruri in comun.O prietenie inseamna mult mai mult.Ce ai face daca pe la 3 noaptea, intr-o noapte furtunoasa, te-ar trezii un prieten, sa iti spuna sa vii urgent pana la el acasa, ca ii frica de fulgere.Te-ai duce? Chiar daca esti mort de somn si afara e un frig de crapa pietrele si ploua cu galeata?
Sau cand un prieten are ceva, sa imparta cu tine.Sa se lase pe el, pentru tine.
Sa puteti vorbii despre orice, fara sa va suparati.Sa va respectiati, si sa fiti sinceri.
Sa te apare, sa fie mereu langa tine, o prietenie presupune chestiile astea.
Nu sa rada mereu, chiar si cand esti trist.
Mi s-a intamplat sa am prieteni care sa ma lase balta la necaz si alti necunoscuti sa ma ajute, care nici nu imi sunt prieteni! Cam asta e!winking

2 răspunsuri:
| aliosha_1951 a răspuns:

Sincer eu consider ca o prietenie adevarata se bazeaza in primul rand pe respect reciproc, ca in orice alta relatie interumana.
Apoi, vin ajutorul, suportul in situatiile in care ai nevoie de cineva care spre exemplu sa te asculte si prezenta in locul potrivit la momentul potrivit.
Ca o concluzie la ceea ce am spus pana acum, un prieten adevarat este persoana in care poti avea incredere ca va fi alaturi de tine atat in situatiile limita, cat si in momentele inedite din viata ta.
Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| ILŞMM explică:

Mersii de ajutor amandurora love struck