| domnulgest a întrebat:

Cum fac un CD cu melodii in format track? Vreau sa mearga in masina.

Răspuns Câştigător
| ioionutbest a răspuns:

Vezi ca e la make cd trebuie sa fie si make audio CDs

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cu programul Nero. In loc sa dai Make Data CD, selectezi Make Audio CD, pui melodiile si dai "burn", dar ai grija ca nu intra multe. Ca si in cazul MP3-urilor, incap doar vreo 15-20 (poate nici 15 daca sunt lungi). La track-uri conteaza cat dureaza melodia, nu cat ocupa! happy

| raresik95 a răspuns:

Bagi un blank(Cd gol) in calculator,intri in my computer,dupa iti apare acolo, My disc sau ceva de genul, pui melodiile care le vrei in el maxim recomandat 17-18 melodii. Dupa dai click dreapta pe icoana aia "My disc" sau cum s-o numii la tine,dai properties, si o sa gasesti acolo cu speed, si trebuie sa selectezi la 16x,dupa iar dai click dreapta pe icoana aia si dai write this files to cd,next, si selectezi Audio cd, si dupa din Media player ii dai burn. Sper ca ai inteles ceva.

| mihaicon18 a răspuns (pentru raresik95):

Mersi... chiar mi-ai fost de folos!

| Lucrian a răspuns:

Intri in programul de ars cd-uri si alegi audio CD.
daca e nero, la nero burning rom cand deschizi ai in stanga tipurile de cd si alegi audio
dupa ce se deschide, tragi fisierele mp3 sau ce ai tu din calculatorul tau in lista (cu drag&drop), apoi ii dai sa-l arda

succes!

| mihai03081998 a răspuns:

Ma noroc cu raresik asta k m-a ajutat si pe mine mult.
Merita funda.
Eu am inteles cum.
Ms.