| imihaistoian a întrebat:

Cum limitez viteza la 100 km la un logan? Mă refer la limitator de viteză

7 răspunsuri:
| AlexandruMurzin a răspuns:

De ce ai face chestia asta?

| imihaistoian explică (pentru AlexandruMurzin):

Sa ţin consumul constant

| AlexandruMurzin a răspuns (pentru imihaistoian):

Si daca ai nevoie de o depasire? De un 5-10 secunde in care masina sa mearga cu mai mult de 100km/h ce faci?

| imihaistoian explică (pentru AlexandruMurzin):

Sa fie limitarea cat timp nu apas pe acceleratie happy ca la tir laughing

| AlexandruMurzin a răspuns (pentru imihaistoian):

Tu te referi la acel pilot automat? Adica sa accelerezi pana la o anumita viteza apoi sa iti activezi pilotul sa iei piciorul de pe acceleratie si masina sa mentina viteza?

| AlexandruMurzin a răspuns (pentru imihaistoian):

Cam asta ar fi singura solutie pentru loganhttp://www.comfortauto.ro/....../index.php
Tinand cont ca masina, contructiv pe nici una din variantele de echipare, nu a fost dotata cu tempomat (cruise control) costurile de montare pentru un astfel de dispozitiv sunt destul de mari(parerea mea). Totusi nu imposibil. Insa daca vrei sa iti pui asa ceva doar pentru reducerea consumului e ca si cum ai face frectii la un picior de lemn. Mai degraba poate fi considerat un moft, sau un dispozitiv de sporire a confortului pe distante lungi!