| motherfuckerjones a întrebat:

Cum pot deveni pilot de formula 1?

3 răspunsuri:
| Constantin_Petru_1999 a răspuns:

Pentru a deveni pilot F1 trebuie sa inveti de vreme arta sofatului

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Implicandu-te in sporturi cu motor, de la varste fragede.
Adica de pe la 10 ani pana la 19 karting (cu cel putin cateva etape nationale castigate), apoi iti faci o cariera in VTM (e foarte dezvoltat in Romania). In functie de cat esti de bun, de aici poti evolua, intai sa devii campion national, sa fii sponsorizat de un producator de masini, apoi te poti lansa si in F1. Oricum, asta nu e o meserie, ai de cheltuit un buget enorm pentru fiecare participare, si nu-ti garanteaza nimeni ca nu vei abandona, sau nu vei ajunge pe ultimul loc.
Pana sa fii remarcat trebuie sa-ti suporti singur toate cheltuielile.
Kartingul insa este gratuit, daca te inscrii la clubul copiilor.

| hp8510p a răspuns:

Tu stii cati bani trebuie sa intretii o echipa de Formula 1? Nimeni din Romania nu va face asa ceva si cei din afara primesc doar piloti buni.Este doar o echipa in Romania de Formula 1 care abia se mai tarasc