| StarPlatinum a întrebat:

Cum pot sa fac o cerere de reexaminare auto si ce ar trebui sa contina?
(Ma intereseaza redactarea )

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Te duci la politie cu dosarul, le spui ca nu poti merge pe data respectiva si vrei o programare pe o data ulterioara.

2 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Nu trebuie nicio cerere. Daca vrei pentru reexaminare la proba teoretica pur si simplu cu dosarul si vei fi reprogramat. Daca vrei pentru proba practica iti va trebui un certificat cum ca ai absolvit un nr de 6 ore suplimentare apoi cu acel certificat si cu dosarul mergi pentru reprogramare.

| StarPlatinum explică (pentru Mihai1810):

Pentru traseu ma refeream, dar încă nu l-am dat, problema este ca in ziua aia nu pot sa ajung, cum fac sa il dau mai târziu?

| Mihai1810 a răspuns (pentru StarPlatinum):

Te duci la politie cu dosarul, le spui ca nu poti merge pe data respectiva si vrei o programare pe o data ulterioara.