| cosana a întrebat:

Cum poti accesa fonduri pentru investitii in realizarea si dotarea unui autoservice?

2 răspunsuri:
| beny a răspuns:

In primul rand ceau in al doilea rand poti acesa un credit pentru fonduri ind eschiderea unui service in urmatolul mod:
1. te duci la o banca si discuti ca vrei sa acesezi un fond pentru deschiderea uni service. O sa ti s e puna la dispozitie o oferta cu girarea apartamentului.
2. o sa vina cineva la tine acasa iti masoara apartamentul si in functie de marime iti face calculus de pretul apartamentului si iti da jumatate din valoarea lui pe o perioada de timp 3 ani de exemplu.
si cam atat in 3 ani trebui sa produci si in uultimu an sa dea Dumnezeu sa iti mearga bine si sa il achiti creditul inapoi

| iulian2260 a răspuns:

Sunt firme specializate pe intocmirea dosarelor pentru accesarea fondurilor europene.