| Anahiteamo a întrebat:

Cum se face intoarcerea din 3 miscari?

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=yjRpbzZJMK4

Aici ai totul ca la carte si iti explica cum poti sa faci intoarcerea din 3 miscari. :)

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Opresti pe partea dreapta a partii carosabile, bag a 1-a iei volan maxim stanga, mergi pana aproape de bordura. Dupa bagi masalier, iei volan max dreapta, si mergi pana aproape de bordura, cu spatele. Dupa iei iar volan stanga, bagi a 1 a si mergi pana unde vreihappy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai semnalizezi inainte intentia cu semnal stanga, te dai cat poti in stanga, apoi dai cu spatele cu maxim dreapta pana treci cu scaunul soferului de mijlocul strazii(asta-i un reper pe care mi l-a spus mie instructoru), apoi bagi I si vrum

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opresti, apoi intorci din 3 miscari laughing
A spus BogdanXZ corect.
Ar mai fi de completat doar faptul ca prima data opresti cu semnalizarea dreapta pusa, ca sa se duca cei din spatele tau, apoi te asiguri din fata si din spate, pui semnalizarea pe stanga si incepi manevra (manevrele). Lasi semnalizarea pana in momentul in care ai intors si ai plecat.

| hp8510p a răspuns:

La scoala de luat permisul nu te invata?

| mgtow a răspuns:

Inveti in timp, de multe ori o faci din mai multe miscari si ai siguranta ca nu vei lovi nimic, astia destepti care se cred asi la volan mai fac prostii cu 2 miscari care si le scot din vise laughing