| anonim_4396 a întrebat:

Cum se învață mai bine pentru sală, făcând chestionare aau învățând din carte? Am înțeles ca cel mai bine înveți făcând chestionare pentru ca întrebările sunt 1000 și le poți învața mai ușor! Nu vreau sa imi cumpăr toata cartea, vreau ceva mai structurat!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Înveți legislația și pe urmă faci teste

| ioana748 a răspuns:

Trebuie folosite ambele.
Insa, este necesar sa faceti cat mai multe chestionare, tinand cont de faptul ca examenul teoretic va fi sub aceasta forma.
Bafta,

| adryang78 a răspuns:

Deci vrei să faci testele de mai multe ori până dai răspunsurile automat, nu? După care ieși în trafic fără să ai habar de legislație și te miri că te oprești în primul cap de pod.
Pune burta pe Codul Rutier, învață temeinic teoria și abia apoi treci la făcut teste, ca să ai și o bază pentru rezolvările alea.

| anonim_4396 explică (pentru adryang78):

Colegii meu l-au luat făcând teste multe

| adryang78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu zice nimeni să nu faci teste cât mai multe.
Eu spun să înveți mai întâi teoria, nu să le rezolvi după ureche și să le înveți pe dinafară. Asta nu te ajută cu nimic în trafic. Iei examenul, iei permisul, și pe urmă? În școala de șoferi înveți minimul necesar, DACĂ îl înveți și pe ăla. Depinde de instructor.
Când ai luat permisul și te urci la volan, ești responsabil și pentru viața ta, și pentru a pasagerilor, și pentru a celorlalți participanți la trafic.