| grab a întrebat:

Cum se mai fenteaza RCA-ul?
Vreau sa spun ca vad pe la bloc indivizi dubiosi cu masini de lux numere de B si IF care nu apar pe site-ul http://asfromania.ro/scr/cedam/politerca?l=ro ca avand polita de asigurare RCA activa. Si totusi umbla cu ele non stop. Nu le-o fi aiurea daca ii opreste garda si le cere asigurarea? Sau se poate fenta cumva RCA-ul asta daca ai pe cineva la o firma de RCA sa ti-o faca exact atunci cand ti se solicita de catre politie sau la accident?!?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, asgurarea se poate face si pe seria se sasiu. asa se fac de altfel toate asigurarile la masinile care se inmatriculeaza... cand te duci cu dosarul la politie e nevoie de RCA desi masina nu are inca numere

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori merg fara RCA si ii doare la basca... cine stie ce pile au

sau e facut RCA pe serie de sasiu si nu pe nr de inmatriculare daca au cumparat recent masina

| grab explică (pentru suntserios):

Pai cum sa faci RCA pe serie de sasiu? nu trebuie facuta pe baza numarului de inmatriculare?

| suntserios a răspuns (pentru grab):

Nu, asgurarea se poate face si pe seria se sasiu. asa se fac de altfel toate asigurarile la masinile care se inmatriculeaza... cand te duci cu dosarul la politie e nevoie de RCA desi masina nu are inca numere