| DiannaDi a întrebat:

Cum se numesc farurile alea mici din bara de la masina?

Răspuns Câştigător
| KR0N5TADT a răspuns:

Dispersoare de ceață.

10 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Semnalizatoare?
stopuri? (se aprind cand pune frana)
funda?hee hee

| SharpEagle a răspuns:

Proiectoare (de ceata). Unele mai au rol de lumini de zi.

| SharpEagle a răspuns:

Daca te referi la cele mici, alea nu sunt faruri...Sunt lumini de semnalizare (avarie, semnal, stop, marsarier).

| sierra1 a răspuns:

Alea folosite pentru semnalizare sau
alea folosite pentru ceață sau
alea folosite pentru poziție?

| sierra1 a răspuns:

Deși tu, cu be-em-ve-ul ăla...credeam că ești foarte in temă

https://www.tpu.ro/......-argintie/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Proiectoare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de masina. Majoritatea au doar proiectoarele de ceata acolo, dar altele pot avea lumini de pozitie, lumini de zi (DRL) sau semnalizatoare in bara.

| Țoglă a răspuns:

Proiectoare de ceață

| relian a răspuns:

Care bara, aia de striptis? In bare de la masina nu sunt faruri, de fapt tu nici nu vezi bara de la o masina, este m, ascata de bumper.
Deci daca te referi la lumnile din bumper, atunci aia e alta poveste.De regula sunt puse acolo lumini de ceata, ploaie.

Bara de care spui, este din metal si se afla sub acel bumper de plastic, aia se numeste bara laughing zic si eu, sper ca nu gresesc.

| Sofer a răspuns:

Proiectoare de ceata.